O klubu

Náš klub byl založen 3. 3. 1990 v Praze, kde v restauraci u Kazdů proběhla zakládající schůze, na které bylo přítomno 25 členů. Klub byl nazván Československý klub flanderského bouviera (ČSKFB). Po rozdělení Československa se klub přejmenoval na Bouvier des Flandres Club Bohemia jako specializovaný klub, který sdružoval a umožňoval chov plemene flanderský bouvier. Od roku 2018 pod náš klub patří i plemeno ardénského bouviera a klub nese název Bouvier Club Bohemia z.s. Sdružuje zájemce, chovatele a příznivce plemen ardenský a flanderský bouvier. Pouze přes náš klub lze realizovat chov bouvierů v ČR s průkazem původu FCI, protože jsme členem Českomoravské kynologické unie. Děje se tak prostřednictvím Českého kynologického svazu, který bouvierům vede plemennou knihu.

Klub pořádá chovatelské akce, výstavy, bonitace, ale i sportovní a výcvikové události, jako jsou Mistrovství republiky ve sportovním výcviku nebo Mistrovství republiky v pasení.